Licensed to GrimesTimes - Contractor License
                                      HY-TEK's Meet Manager 10/18/2021 09:25 AM
           South West Conference Outdoor TF Championship - 5/25/2021           
                        EZ Meet Services & GrimesTimes                         
                             Bethel HS, Bethel CT                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
 Meet Record: # 8:00.90  5/27/2014   Brookfield, Brookfield                    
                         T Consalvo, T Mannion, P Timmerman, C Rivas       
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Bethel                                            8:37.33    8:14.13   10   
     1) Robinson, Jason 12              2) Funk, Caleb 12                 
     3) Cazzaniga, Luca 12              4) Marcantonio, Louis 12          
  2 New Milford                                       8:27.24    8:23.95    8   
     1) Harkin, Robert 12               2) Delpha, Connor 12              
     3) Walsh, Collin 9                 4) Tarbet, Jonathan 12            
  3 Weston                                            8:33.84    8:25.33    6   
     1) Clemens, Cooper 11              2) Leuzzi, Brandon 11             
     3) Maya-LeFort, Antonio 11         4) Capola, Cooper 11              
  4 Joel Barlow                                       8:48.86    8:25.39    5   
     1) Slavinsky, John 11              2) Emanuelson, Aidan 11           
     3) Czerkawski, Alexander 11        4) Ciambra, Jack 11               
  5 Pomperaug                                         8:45.00    8:27.16    4   
     1) Rosenhein, Drew 12              2) Fromowitz, Joshua 12           
     3) Filippelli, Michael 12          4) Monahan, Timothy 12            
  6 Newtown                                           8:43.24    8:29.74    3   
     1) Budge, Aidan 11                 2) Whorf, Cameron 11              
     3) Sortino, Matthew 12             4) Poseno, Andrew 12              
  7 Immaculate                                        9:13.60    8:55.46    2   
     1) DiMaria, Joseph 12              2) Reidy, Seamus 10               
     3) McKenzie, Peyton 12             4) Reeves, Matt 11                
     5) Ross, Cole 10                   6)                                
  8 Brookfield                                        8:49.44    9:04.33    1   
     1) White, Logan 12                 2) Bouchard, Ethan 11             
     3) Foster, Ian 9                   4) Kotran, Sam 11                 
  9 Stratford                                        10:00.43    9:14.38  
     1) Colocho, Amos 10                2) Seaburg, Logan 12              
     3) Brown, Elijah 12                4) Gomes, Dominic 12              
 10 Bunnell                                           9:20.00    9:17.89  
     1) Puzzo, Dominic 10               2) Fabrizi, Armand 12             
     3) Fabrizi, Vincenzo 12            4) Oliva, Mario 12                
 11 New Fairfield                                     8:59.76    9:21.32  
     1) Sedito, Jack 11                 2) Gibbons, Sean 10               
     3) Marsigliano, Andrew 11          4) Krauss, Devin 12               
 
Event 3  Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: # 42.75  5/20/2019   Bunnell, Bunnell                            
                       M Lawrence, T Smith, A Mosley, C N'Dabian         
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Weston                                              44.44      44.13   2  10   
     1) Phillips, Doug 11               2) Schiffer, Tyler 10             
     3) Bigelow, Matthew 12             4) Spencer, Jack 12               
  2 Stratford                                           45.44      45.03   2   8   
     1) Lafontant, Kaleb 12             2) Brown, Elijah 12               
     3) Bennett, Patrick 11             4) Lazaro, Jaden 11               
  3 New Milford                                         44.44      45.06   2   6   
     1) Freeman, Nolan 11               2) Allen, Cole 12                 
     3) Sterling, Connor 10             4) Cramer, Nathaniel 12           
  4 Immaculate                                          45.34      45.18   2   5   
     1) Murphy, Billy 11                2) Brady, Walter 11               
     3) Gibowicz, John 11               4) Sapenter, Thai 11              
  5 New Fairfield                                       45.94      45.22   2   4   
     1) Lagerman, Ralph 12              2) Tomasetti, Jared 12            
     3) Kentish, Dom 12                 4) Pederson, Michael 12           
  6 Joel Barlow                                         46.84      45.94   1   3   
     1) Gilchrist, Scott 12             2) Parrales, Garbriel 11          
     3) Samon, Joseph 11                4) Vechiarelli, Luke 11           
  7 Brookfield                                          46.34      46.56   2   2   
     1) Henke, David 12                 2) Henke, Karl 12                 
     3) Kandula, Adharsh 12             4) DiGianvincenzo, Nick 10        
  8 Kolbe-Cathedral                                     45.20      46.93   2   1   
     1) Brown, Tyrell 9                 2) Vargas, Will 10                
     3) Simon, Dankell 9                4) Ricketts, Michael 9            
  9 Bunnell                                             49.00      47.14   1 
     1) Llanos, Guido 12                2) Francis, Mikail 11             
     3) Neri, Maurice 12                4) Stewart, Matthew 9             
 10 Pomperaug                                           48.24      48.43   1 
     1) Hade, Christian 11              2) Vagnini, Robert 11             
     3) Alarcon, Eddie 9                4) Zold, Austin 10                
 -- Masuk                                               44.24        DNF   2 
     1) Quinonez, Victor 12             2) Dauk, Brendan 12               
     3) Dellapiano, Jake 11             4) Saccu, Nick 11                 
 -- Newtown                                             46.34        DNF   1 
     1) Appiah, Ethan 12                2) Smith, Caleb 10                
     3) Swierbut, Andrew 10             4) Featherstone, Lance 11         
 
Event 5  Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
 Meet Record: # 14.59  2008        Jeremy Ragsdale, Bunnell                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cassol, John              12 Weston                 15.44      16.25   10   
  2 Valentine, Jack           12 New Milford            17.54      17.48    8   
  3 Fine, Jake                12 Weston                 17.64      17.88    6   
  4 Grom, Greg                12 Pomperaug              18.04      17.94    5   
  5 Warburton-Baker, Jelani   11 Stratford              17.74      18.38    4   
  6 Murray, Kevin             10 Newtown                18.20      18.46    3   
  7 Tavares, Derrick          12 New Fairfiel           19.04      19.81    2   
 
Event 7  Boys 100 Meter Dash
============================================================================
 Meet Record: # 10.98  5/20/2019   Conor Mahony, Masuk                         
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Freeman, Nolan            11 New Milford            11.08      11.37q  1 
  2 Saccu, Nick               11 Masuk                  11.04      11.41q  4 
  3 Tomasetti, Jared          12 New Fairfiel           11.17      11.44q  3 
  4 Spencer, Jack             12 Weston                 11.14      11.56q  2 
  5 Dellapiano, Jake          11 Masuk                  11.54      11.62q  1 
  6 Henke, David              12 Brookfield             11.24      11.69q  3  11.681
  7 Hornby, William           12 Newtown                11.64      11.69q  4  11.687
  8 Nyden, Sam                11 Masuk                  11.24      11.73q  2 
  9 Smith, Caleb              10 Newtown                11.54      11.79   3 
 10 Stewart, Matthew           9 Bunnell                11.64      11.83   1 
 11 Gulish, Jonathan          12 Bunnell                11.44      11.98   4 
 12 Lafontant, Kaleb          12 Stratford              11.54      12.02   4 
 13 Phillips, Doug            11 Weston                 11.94      12.04   4 
 14 Ricketts, Michael          9 Kolbe-Cathed           11.70      12.05   3  12.041
 15 Kandula, Adharsh          12 Brookfield             11.84      12.05   1  12.048
 16 Henke, Karl               12 Brookfield             11.64      12.09   1 
 17 Pederson, Michael         12 New Fairfiel           11.64      12.15   4  12.141
 17 Swierbut, Andrew          10 Newtown                11.84      12.15   3  12.141
 19 Dukate, Brock             10 Newtown                11.94      12.17   2 
 20 Gilchrist, Scott          12 Joel Barlow            11.94      12.19   4 
 21 Edgar, Michael            11 Masuk                  11.94      12.21   1 
 22 Rosati, Jake              12 Masuk                  11.64      12.24   2  12.235
 23 Kentish, Dom              12 New Fairfiel           11.58      12.24   2  12.238
 24 Lazaro, Jaden             11 Stratford              11.54      12.25   2 
 25 Kaplan, Rex               11 Weston                 11.84      12.30   2 
 26 Parrales, Garbriel        11 Joel Barlow            11.94      12.34   3 
 27 Wells, Jadon              11 Stratford              11.40      12.55   1  12.543
 28 DiGianvincenzo, Nick      10 Brookfield             11.64      12.55   3  12.549
 
Event 7  Boys 100 Meter Dash
================================================================================
 Meet Record: # 10.98  5/20/2019   Conor Mahony, Masuk                         
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Freeman, Nolan            11 New Milford            11.37      11.36   10   
  2 Spencer, Jack             12 Weston                 11.56      11.45    8   
  3 Tomasetti, Jared          12 New Fairfiel           11.44      11.48    6   
  4 Nyden, Sam                11 Masuk                  11.73      11.53    5   
  5 Saccu, Nick               11 Masuk                  11.41      11.66    4   
  6 Henke, David              12 Brookfield             11.69      11.67    3   
  7 Dellapiano, Jake          11 Masuk                  11.62      11.74    2   
 
Event 9  Boys 1600 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: # 4:18.36  2017        Stephen Tyler, Weston                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gibbons, Patrick          11 New Fairfiel         4:19.79    4:18.10#  10   
  2 Cazzaniga, Luca           12 Bethel               4:28.79    4:28.20    8   
  3 Rupprecht, Ryan           12 Weston               4:30.24    4:28.75    6   
  4 Taborsak, Andrew          10 New Milford          4:30.53    4:31.18    5   
  5 Young, Calvin             11 Joel Barlow          4:38.24    4:37.16    4   
  6 Czerkawski, Alexander     11 Joel Barlow          4:44.24    4:42.45    3   
  7 Galban, Matthias          11 Joel Barlow          4:42.24    4:45.37    2   
  8 Cerra, Caleb               9 New Milford          4:46.69    4:55.72    1   
 
Event 11  Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
 Meet Record: # 48.83  2015        Simeon Okoro, Weston                        
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Tarbet, Jonathan          12 New Milford            50.30      49.90   2  10   
  2 Vechiarelli, Luke         11 Joel Barlow            53.00      50.65   2   8   
  3 Gulish, Jonathan          12 Bunnell                51.94      50.66   2   6   
  4 Quinonez, Victor          12 Masuk                  51.64      50.90   2   5   
  5 Parris, Schyler           12 Brookfield             51.64      51.35   2   4   
  6 Poseno, Andrew            12 Newtown                53.34      52.19   2   3   
  7 Sterling, Connor          10 New Milford            52.64      52.55   2   2   
  8 Brady, Walter             11 Immaculate             53.64      52.83   1   1   
  9 Whorf, Cameron            11 Newtown                53.74      53.39   1 
 10 Lagerman, Ralph           12 New Fairfiel           53.24      53.63   2 
 
Event 13  Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
 Meet Record: # 39.68  2009        Nicholas Lindbolm, New Milford              
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cassol, John              12 Weston                 42.04      41.37   2  10   
  2 Grom, Greg                12 Pomperaug              43.64      43.36   2   8   
  3 Fine, Jake                12 Weston                 44.64      44.00   2   6   
  4 Murray, Kevin             10 Newtown                44.94      44.16   2   5   
  5 Clayton, Patrick          12 Bethel                 45.14      44.65   2   4   
  6 Warburton-Baker, Jelani   11 Stratford              41.24      45.41   2   3   
  7 Edgar, Michael            11 Masuk                  45.24      45.68   1   2   
  8 Valentine, Jack           12 New Milford            44.14      45.82   2   1   
  9 Appiah, Ethan             12 Newtown                45.40      49.53   1 
 
Event 15  Boys 800 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: # 1:57.26  2017        Charles Osborne, New Milford              
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marcantonio, Louis        12 Bethel               2:04.34    2:03.03   10   
  2 Monahan, Timothy          12 Pomperaug            2:01.74    2:03.11    8   
  3 Funk, Caleb               12 Bethel               2:03.36    2:04.73    6   
  4 Slavinsky, John           11 Joel Barlow          2:07.74    2:04.97    5   
  5 Delpha, Connor            12 New Milford          2:01.64    2:05.93    4   
  6 Rosenhein, Drew           12 Pomperaug            2:07.54    2:06.23    3   
  7 Harkin, Robert            12 New Milford          2:04.04    2:06.69    2   
  8 Krauss, Devin             12 New Fairfiel         2:06.04    2:08.26    1   
  9 Carbone, Kyle             12 Bethel               2:06.40    2:09.28  
 10 Robinson, Jack            10 Bethel               2:07.71    2:11.78  
 11 Parris, Schyler           12 Brookfield           2:01.54    2:32.32  
 
Event 17  Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
 Meet Record: # 22.15  5/20/2019   Conor Mahony, Masuk                         
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Tomasetti, Jared          12 New Fairfiel           22.58      21.99#  4  10   
  2 Spencer, Jack             12 Weston                 23.14      22.03#  4   8   
  3 Tarbet, Jonathan          12 New Milford            22.74      22.99   4   6   
  4 Freeman, Nolan            11 New Milford            22.84      23.00   4   5   
  5 Stewart, Matthew           9 Bunnell                23.30      23.01   4   4   
  6 Vechiarelli, Luke         11 Joel Barlow            22.94      23.05   4   3   
  7 Gulish, Jonathan          12 Bunnell                23.20      23.13   4   2   
  8 Bennett, Patrick          11 Stratford              23.34      23.48   3   1   
  9 Dellapiano, Jake          11 Masuk                  23.34      23.52   3 
 10 Henke, David              12 Brookfield             23.23      23.58   4 
 11 Quinonez, Victor          12 Masuk                  24.14      23.74   1 
 12 Nyden, Sam                11 Masuk                  23.54      23.85   3 
 13 Saccu, Nick               11 Masuk                  23.44      23.98   3 
 14 Kentish, Dom              12 New Fairfiel           24.04      24.14   2 
 15 Hall, Aidan               12 Newtown                23.64      24.15   3 
 16 Dukate, Brock             10 Newtown                24.02      24.29   2 
 17 Henke, Karl               12 Brookfield             23.44      24.41   3 
 18 Gibowicz, John            11 Immaculate             24.04      24.49   2 
 19 Swierbut, Andrew          10 Newtown                24.54      24.49   1 
 20 Lazaro, Jaden             11 Stratford              23.64      24.51   3 
 21 Smith, Caleb              10 Newtown                23.94      24.62   2 
 22 Featherstone, Lance       11 Newtown                24.44      24.77   1 
 23 Cramer, Nathaniel         12 New Milford            24.24      24.80   1 
 24 Parrales, Garbriel        11 Joel Barlow            24.34      24.86   1 
 25 Brown, Elijah             12 Stratford              23.84      24.97   2 
 26 Palmich, Ethan             9 Masuk                  24.24      25.33   1 
 27 Lafontant, Kaleb          12 Stratford              24.24      25.50   1 
 
Event 19  Boys 3200 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: # 9:28.09  2009        John Raneri, New Fairfield                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gibbons, Patrick          11 New Fairfiel         9:49.54    9:48.97   10   
  2 Cazzaniga, Luca           12 Bethel               9:52.58   10:03.68    8   
  3 Mancinelli, Cole          11 Weston              10:07.24   10:05.76    6   
  4 Rupprecht, Ryan           12 Weston               9:58.34   10:09.71    5   
  5 Taborsak, Andrew          10 New Milford         10:21.34   10:15.39    4   
  6 Young, Calvin             11 Joel Barlow         10:20.47   10:18.37    3   
  7 Maya-LeFort, Antonio      11 Weston              10:20.64   10:28.82    2   
  8 Kania, Benjamin           10 Pomperaug           10:48.24   10:29.72    1   
  9 Schipul, Ben               9 New Milford         10:46.24   10:32.17  
 10 Koobatian, Benjamin       10 Pomperaug           10:45.24   10:44.75  
 11 Oliva, Mario              12 Bunnell             10:36.24   10:49.10  
 12 Rocca, Gabe               12 New Milford         10:40.54   10:50.74  
 13 Walsh, Collin              9 New Milford         10:37.34   10:51.79  
 14 Rosenberg, Ezra           12 New Milford         10:50.14   10:52.63  
 15 Cerra, Caleb               9 New Milford         10:41.24   10:52.94  
 16 DiMaria, Joseph           12 Immaculate          10:50.24   10:59.56  
 
Event 21  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: # 3:22.69  2015        Weston, Weston                            
                         Okoro,Parker, Petty, Okoro                        
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 New Milford                                       3:32.20    3:30.63   2  10   
     1) Freeman, Nolan 11               2) Cramer, Nathaniel 12           
     3) Tarbet, Jonathan 12             4) Sterling, Connor 10            
  2 Weston                                            3:38.64    3:33.38   2   8   
     1) Cassol, John 12                 2) Schiffer, Tyler 10             
     3) Capola, Cooper 11               4) Spencer, Jack 12               
  3 Joel Barlow                                       3:36.24    3:35.11   2   6   
     1) Parrales, Garbriel 11           2) Emanuelson, Aidan 11           
     3) Slavinsky, John 11              4) Vechiarelli, Luke 11           
  4 Masuk                                             3:35.24    3:36.07   2   5   
     1) Quinonez, Victor 12             2) Dauk, Brendan 12               
     3) Dellapiano, Jake 11             4) Edgar, Michael 11              
  5 Immaculate                                        3:39.80    3:36.69   2   4   
     1) Reeves, Matt 11                 2) McKenzie, Peyton 12            
     3) Sapenter, Thai 11               4) Brady, Walter 11               
  6 Bethel                                            3:37.34    3:36.93   2   3   
     1) Marcantonio, Louis 12           2) Funk, Caleb 12                 
     3) Robinson, Jason 12              4) LaBree, Bennett 12             
  7 Newtown                                           3:37.24    3:38.64   2   2   
     1) Budge, Aidan 11                 2) Whorf, Cameron 11              
     3) Moxham, John 10                 4) Poseno, Andrew 12              
  8 Pomperaug                                         3:41.14    3:39.77   1   1   
     1) Grom, Greg 12                   2) Filippelli, Michael 12         
     3) Rosenhein, Drew 12              4) Monahan, Timothy 12            
  9 New Fairfield                                     3:32.89    3:40.33   2 
     1) Lagerman, Ralph 12              2) Pederson, Michael 12           
     3) Krauss, Devin 12                4) Sedito, Jack 11                
 10 Stratford                                         3:43.34    3:40.68   1 
     1) Brown, Elijah 12                2) Lazaro, Jaden 11               
     3) Bennett, Patrick 11             4) Gomes, Dominic 12              
 11 Brookfield                                        3:40.84    3:43.57   1 
     1) Foster, Ian 9                   2) Jordan, Malachi 12             
     3) Hovdestad, Logan 10             4) Bouchard, Ethan 11             
 12 Bunnell                                           3:49.24    3:52.05   1 
     1) Francis, Mikail 11              2) Llanos, Guido 12               
     3) Neri, Maurice 12                4) Gulish, Jonathan 12            
 
Event 24  Boys Javelin Throw
================================================================================
 Meet Record: # 189-07  2011        John Wlasuk, Newtown                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tarrant, Sam              12 New Milford           162-10     170-01   10   
  2 Joyce, Kevin              11 Weston                135-00     140-06    8   
  3 Swinford, Parker          10 New Milford           131-10     135-09    6   
  4 Palmer, Richard           12 Weston                131-06     135-04    5   
  5 Sortino, Nicholas         12 Newtown               136-01     133-01    4   
  6 Robinson, Jason           12 Bethel                137-03     129-09    3   
  7 Stryker, Sean             11 Joel Barlow           128-04     128-00    2   
  8 Handlemaier, Daniel       11 New Fairfiel          139-09     123-11    1   
  9 Olechno, Jakub            11 Bunnell               144-03     116-03  
 
Event 26  Boys Discus Throw
================================================================================
 Meet Record: # 171-06  2011        John Wlasuk, Newtown                       
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tarrant, Sam              12 New Milford           147-07     143-01   10   
  2 Bell, Payton              11 Bethel                119-08     125-07    8   
  3 Ortiz, Daniel             12 Weston                119-10     122-06    6   
  4 Raiano, Sam               11 New Fairfiel          109-01     115-03    5   
  5 Baker, Grant              12 Newtown               115-02     112-09    4   
  6 Caldwell, Jackson         12 New Milford           109-03     107-02    3   
  7 Delorenzo, Vincent        11 Stratford             127-00     107-00    2   
  8 Bouchard, Dante           11 Brookfield            106-07     102-04    1   
 
Event 28  Boys Shot Put
================================================================================
 Meet Record: # 56-08.25  2011        John Wlasuk, Newtown                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bon Tempo, Christopher    11 New Milford         51-07.00   47-10.50   10   
  2 Rosati, Jake              12 Masuk               45-09.00   47-04.25    8   
  3 Baker, Grant              12 Newtown             43-09.50   44-07.75    6   
  4 Tarrant, Sam              12 New Milford         44-03.00   41-11.00    5   
  5 Ortiz, Daniel             12 Weston              41-11.00   40-02.00    4   
  6 Bell, Payton              11 Bethel              37-07.00   39-09.25    3   
  7 Shamas, Lukas             11 Masuk               37-06.00   38-03.50    2   
  8 Denny, Thomas             11 Joel Barlow         38-06.00   37-00.75    1   
  9 Smith, Tristian            9 Masuk               37-07.00   36-00.50  
 
Event 30  Boys Long Jump
================================================================================
 Meet Record: # 22-00.50  5/20/2019   Marcus Guyton, Bethel                    
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bigelow, Matthew          12 Weston              21-09.75   20-10.75   10   
  2 Stewart, Matthew           9 Bunnell             20-01.00   20-04.50    8   
  3 Cobb, Hampton             12 Newtown             21-00.50   19-10.25    6   
  4 McNulty, Ian              12 New Milford         20-06.00   19-06.50    5   
  5 Cassol, John              12 Weston              19-03.00   19-04.75    4   
  6 Murphy, Billy             11 Immaculate          19-07.50   19-03.75    3   
  7 Clark, Andrew             10 Pomperaug           19-03.00   18-10.75    2   
  8 Parris, Schyler           12 Brookfield          19-05.00   18-09.25    1   
  9 Luchetta, Nate            11 Weston              19-00.00   18-03.75  
 10 Sarabia, Diego            12 Bethel              19-07.00   18-03.00  
 10 Nyden, Sam                11 Masuk               19-07.00   18-03.00  
 12 Henke, David              12 Brookfield          19-00.00   18-02.75  
 
Event 32  Boys Triple Jump
================================================================================
 Meet Record: # 45-11.50  5/23/2018   Jonathan Cineus, Bunnell                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sapenter, Thai            11 Immaculate          40-04.50   42-00.00   10   
  2 Sarabia, Diego            12 Bethel              40-03.00   41-00.50    8   
  3 Cobb, Hampton             12 Newtown             38-09.50   40-05.50    6   
  4 Pederson, Michael         12 New Fairfiel        39-05.00   40-00.00    5   
  5 Murphy, Billy             11 Immaculate          40-02.00   39-10.25    4   
  6 Allen, Cole               12 New Milford         39-07.75   39-07.25    3   
  7 Bennett, Patrick          11 Stratford           39-00.50   39-01.50    2   
  8 Clark, Andrew             10 Pomperaug           39-09.00   38-02.00    1   
  9 McNulty, Ian              12 New Milford         38-07.00   38-01.50  
 
Event 34  Boys Pole Vault
================================================================================
 Meet Record: # 15-00  5/21/2012   Tim Murphy, New Fairfield                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bigelow, Matthew          12 Weston              15-06.00  J14-06.00   10   
  2 Fine, Jake                12 Weston              12-06.00  J13-00.00    8   
  3 LaBree, Bennett           12 Bethel              12-06.00  J12-06.00    6   
  4 Edwards, Sam              12 Newtown             11-06.00  J12-00.00    5   
  5 Burns-DeMelo, Noah        11 Bethel              11-06.00  J11-06.00    4   
  6 Smith, Aaron              11 Weston              10-06.00  J10-06.00    3   
  7 Stone, Jack               12 Joel Barlow         11-00.00  J10-06.00    2   
 
Event 36  Boys High Jump
================================================================================
 Meet Record: #  6-04  2005        Chuck Hatchett, Stratford                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Luchetta, Nate            11 Weston               6-00.00   J5-10.00   10   
  2 Sapenter, Thai            11 Immaculate           5-08.00   J5-08.00    8   
  3 Clark, Andrew             10 Pomperaug            5-08.00   J5-06.00    6   
  4 Rosati, Jake              12 Masuk                5-08.00   J5-06.00    4   
  4 Colman, Alexander         12 Weston               5-10.00   J5-06.00    4   
  4 Rea, Jimmy                12 New Fairfiel         5-09.00   J5-06.00    4   
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Weston                     163        2) New Milford               134   
    3) Bethel                      81        4) New Fairfield              58   
    5) Newtown                     47        5) Joel Barlow                47   
    7) Pomperaug                   39        8) Masuk                      37   
    8) Immaculate                  37       10) Stratford                  20   
   10) Bunnell                     20       12) Brookfield                 12   
   13) Kolbe-Cathedral              1